najmodniejsze oprawki okularó

Okulary przeciwsłoneczne – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Lato zbliża się coraz większymi krokami, więc potrzebne Ci będą okulary przeciwsłoneczne. Szukasz nowych? Sprawdź, na co powinnaś zwrócić uwagę w trakcie zakupów.

Przede wszystkim wybieraj produkty atestowane, których soczewki wyposażone są w filtry UV, gdyż tylko wtedy właściwie ochronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Poza tym zwróć uwagę na to, czy oprawki są odpowiednio dopasowane. Nie mogą być zbyt luźne, ani nie mogą wpijać się w skórę. Oczywiście, okulary przeciwsłoneczne nie mogą w żaden sposób ograniczać widoczności, ani przekłamywać kształtów i kolorów. Dobrym wyborem jest zakup tych, których soczewki posiadają powłokę polaryzacyjną, dzięki której odbicia światła czy odblaski nie pogarszają widoczności (więcej o filtrze polaryzacyjnym poczytasz na wikipedia.pl). Pamiętaj także, że na ich oprawkach powinien znajdować się znaczek CE, potwierdzający certyfikat i spełnienie wymogów unijnych. Istotne jest także to, by wziąć pod uwagę ich zastosowanie, komfort noszenia (wagę) oraz rodzaj materiałów, z których zostały wykonane. Ogromne znaczenie ma kształt oprawek, więc dobierz takie, które będą pasowały do twojego typu urody i kształtu twarzy.

Stosując się do tych wskazówek z pewnością uda Ci się kupić modne okulary przeciwsłoneczne, które posłużą Ci wiele lat i będą stanowić świetne uzupełnienie każdej stylizacji.

najmodniejsze oprawki okularó
Zdjęcie – Soumyadeep Paul

 

Reklamy